1. Home
  2. Napisz rozprawkę pod tytułem dom to miejsce najważniejsze na ziemi w swoich rozważaniach odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i i innej lektury obowiązkowej klas 7 i 8

Napisz rozprawkę pod tytułem dom to miejsce najważniejsze na ziemi w swoich rozważaniach odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i i innej lektury obowiązkowej klas 7 i 8

Ogólna odpowiedź do zapytania

Dom to miejsce najważniejsze na ziemi – to prawda, którą można odnaleźć w takich klasycznych dziełach jak „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza i „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Obie te książki obowiązkowe w szkole średniej ukazują wartość i znaczenie domu jako miejsca, do którego każdy z nas powraca, by odnaleźć bezpieczeństwo i oparcie.

„W pustyni i w puszczy” skupia się na podróży Stasia Tarkowskiego i jego grupki przyjaciół, którzy wędrują przez afrykańską pustynię i puszczę. Ta podróż jest dla Stasia szansą, by odnaleźć siebie i odkryć swoje prawdziwe powołanie. Jak twierdzi Stasiek w jednym z najbardziej znanych cytatów z tej powieści: „Lepiej być teraz w domu, niż pośród tych trudów gonić po świecie swe przeznaczenie”. Tu Sienkiewicz uwydatnia konieczność powrotu do domu, by móc odnaleźć własną tożsamość.

„Ania z Zielonego Wzgórza” również ukazuje znaczenie domu w naszym życiu. Przez całą powieść Ania stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, odnaleźć dom i zaakceptować siebie. I chociaż Ania początkowo czuje się osamotniona i sama, to dzięki miłości i wsparciu osób, które darzy ją szczerym uczuciem, wreszcie odnajduje dom w Zielonym Wzgórzu.

Kolejne obowiązkowo lektury klas 7 i 8 również podejmują temat domu, pokazując głębokie, ludzkie potrzeby ludzi do posiadania tej jakości życia. „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza mówi o podobnej potrzebie posiadania domu i bezpiecznego miejsca, w którym człowiek może się zatrzymać, a „Sklepy Cynamonowe” Bruno Schulza pokazuje znaczenie rodzinnego domu dla młodego chłopca, któremu dużo brakuje.

Ogólnie rzecz biorąc, dom jest nie tylko miejscem, w którym jesteśmy bezpieczni i czujemy się kochani. Jest to miejsce, gdzie nasze prawdziwe pragnienia i marzenia są wyrażane i wsparciem, którego potrzebujemy w trudnych chwilach. Człowiek bez domu traci szansę na to, by odważyć się być sobą, szansę na prawdziwe szczęście i spełnienie. Podsumowując, wszystkie wymienione powyżej obowiązkowe lektury klas 7 i 8 pokazują, że dom to największy skarb, jaki możemy posiadać na ziemi.

Jeśli potrzebujesz innej wersji tej odpowiedzi, specjalnie dla Ciebie, np. do szkoły, poniżej znajdziesz informacje jak to zrobić.

Napisz rozprawkę pod tytułem dom to miejsce najważniejsze na ziemi w swoich rozważaniach odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i i innej lektury obowiązkowej klas 7 i 8 - wersja specjalnie dla Ciebie

Za każdym kliknięciem prośby poniżej otrzymasz nową, darmową wersję tematu. Uzyskanie nowej wersji potrwa nie dłużej niż minutę - bądź cierpliwy.

Wcześniej dodane: