1. Home
  2. W jaki sposób w Pieśni 5 z Ksiąg wtórnych Jana Kochanowskiego zostali przedstawienie Tatarzy. Wskarz środki artystyczne za pomocą, których zostali przedstawieni.

W jaki sposób w Pieśni 5 z Ksiąg wtórnych Jana Kochanowskiego zostali przedstawienie Tatarzy. Wskarz środki artystyczne za pomocą, których zostali przedstawieni.

Ogólna odpowiedź do zapytania

Jan Kochanowski w Pieśni 5 z Ksiąg Wtórnych przedstawia Tatarów poprzez skojarzenia, porównania i metaforę. Na przykład nazywa ich "Krzyżackimi pawiami" i porównuje ich do fal ("przez głębię czarną jak zasłona/Falą sie wichry i wierzchowce tatara"). Wspomina także o ich szybkości ("Wszystkie obszary przeszyły naraz/Jak szarżując gromami, śmierci obiecując"). Służą do tego także epitety, wyrażające okrucieństwo i grozę Tatarów ("straszny" "okropny"), a także metafory wojny ("czarny zwar z zorzą odyńca") i używany język nienawiści ("zatrute stada"). Tekst zawiera także hipokoristyka ("O władco! O władco!"), co podkreśla okrucieństwo Tatarów i ich nachalne nataranie na Polskę.

Jeśli potrzebujesz innej wersji tej odpowiedzi, specjalnie dla Ciebie, np. do szkoły, poniżej znajdziesz informacje jak to zrobić.

W jaki sposób w Pieśni 5 z Ksiąg wtórnych Jana Kochanowskiego zostali przedstawienie Tatarzy. Wskarz środki artystyczne za pomocą, których zostali przedstawieni. - wersja specjalnie dla Ciebie

Za każdym kliknięciem prośby poniżej otrzymasz nową, darmową wersję tematu. Uzyskanie nowej wersji potrwa nie dłużej niż minutę - bądź cierpliwy.

Wcześniej dodane: